Najdziwniejsze atrakcje turystyczne świata

Nie na każdym z nas robią wrażenie miejsca oblegane przez turystów takie jak Paryż czy Ateny. Nie lubicie chodzić po zatłoczonych ulicach, zwiedzać muzea pełne eksponatów? Macie chęć zobaczyć coś nowego, orginalnego. Może warto wybrać się w nietypowe miejsce i zapoznać się z najdziwniejszymi atrakcjami turystycznymi na świecie. Bardzo dużo pomysłów mają ludzie i potrafią je przetworzyć w naprawdę ciekawe ale dziwne atrakcje turystyczne.

Co warto zobaczyć?

W Seattle (USA) znajdziemy bardzo dziwny mur. Obok Market Theatre na ścianie znajduja się tysiące gum do żucia. Historia tej mozaiki zaczęła się w 1990 roku. Wtedy to widzowie, którzy stali w kolejce do kas teatru, ze znudzenia zaczęli przyklejać gumy do ściany. Tak w sumie w bezmyślny sposób zaczęła powstawać kolorowa mozaika na ścianie. Mur już dwukrotnie czyszczono, ale gumy wciąż wracają na tę ścianę w zawrotnym tempie. Mozaika z gum jest dziwną atrakcją ale ma wielu oglądających. Kolejną atrakcją turystyczną jest Czarnobyl. Wielu z nas pamięta awarię w tej elektrowni jądrowej. Czarnobyl stanowi swego rodzaju pomnik upamiętniający tragedię jaka się tam rozegrała.

Obecnie odwiedzana jest przez osoby, które szukają nie tylko wrażeń estetycznych ale czegoś innego. Oprócz tego razem z przewodnikiem można zwiedzić opuszczone miasto Prypeć, które opustoszało po wybuchu reaktora. Obejrzeć można puste bloki, kościół, wesołe miasteczko, szkołę, teatr czy szpital. W budynkach widać rzeczy, których nie zabrali uciekający mieszkańcy miasta. Wycieczka taka jest pełna wrażeń, obecność w miejscu największej katastrofy ekologicznej w świecie robi na pewno ogromne wrażenie.

Co warto obejrzeć w Polsce?

W Polsce też mamy kilka dziwnych miejsc. Wspomnę chociaż o domu do góry nogami w Szymbarku. Jest to bardzo dziwna budowla stojąca na dachu zamiast na fundamentach. Ten drewniany dom został otwarty dla zwiedzających w 2007 roku. Do środka wchodzi się przez okno w ścianie szczytowej. Chodzi się po suficie a krótki pobyt w nim powoduje zaburzenie zmysłu równowagi. Obecnie jest to jedna z dziwniejszych atrakcji na Kaszubach. Oprócz tego w Polsce możemy jeszcze zobaczyć krzywy las pod Gryfinem. Na powierzchni około 0,3 ha znajduje się las z pokrzywionych sosen. Przy samej ziemi drzewa wyginają się i tworzą w dalszej części półkole. Nie wiadomo co spowodowało, że sosny urosły w ten sposób. Być może jakiś człowiek w latach trzydziestych ubiegłego wieku próbował ukształtować na swój sposób sosny. Dzisiaj las ten stanowi niezaprzeczalnie dziwną i ciekawą atrakcję turystyczną. Obecnie teren krzywego lasu uznawany jest za pomnik przyrody. Gdyby tak poszukać to myślę, że na kuli ziemskiej znalazłoby się pewnie setki tysięcy dziwnych atrakcji, które mogłyby ucieszyć turystów.