Interesująca trasa na rejs po Mazurach

Mazury to piękna kraina z tysiącami jezior i rzek, która obejmuje tereny Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego. Główną atrakcją turystyczną dla turystów jest żegluga. Wiele jezior jest połączonych ze sobą kanałami co daje wspaniałe warunki do żeglowania. Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon żeglarski. Wielu z nas zastanawia się jaką trasę żeglugi obrać w tym roku. Gdzie najlepiej się wybrać?

Jaką trasę wybrać do żeglugi?

Dziś przybliżę Wam piękną, malowniczą trasę żeglugową z Giżycka do Węgorzewa. Giżycko leży na Mazurach pomiędzy pięknymi jeziorami Kisajno i Niegocin. W Polsce miasto to jest uznawane za stolice żeglarstwa. Giżycko należy również do głównych portów na szlaku mazurskich jezior. Słynie z dużej ilości odwiedzających go turystów i korzystających z tras do żeglowania, dlatego warto korzystać z czarter jachtów na Mazurach.

Wybierając się z Giżycka na północ do Węgorzewa możemy po drodze zwiedzić wiele interesujących budowli. Oprócz tego obierając taki kurs północny płyniemy przez Jezioro Kisajno i Dargin aby w końcu poprzez Kirdajty dotrzeć do Jeziora Mamry. Jest to piękne, polodowcowe jezioro jedno z największych w naszym kraju, którego brzegi częściowo są porośnięte lasem. Piękny, malowniczy widok i do tego woda sprawia, że żegluga jachtem Mazury w takim miejscu sprawia wiele przyjemności.

Duża przestrzeń jeziora Mamry sprawia, że mamy przestrzeń do żeglowania i możliwość oddalenia się od innych żeglujących po nim. Cisza i tylko szum wody, który wytwarza przecinający dziób naszego jachtu sprawiają, że potrafimy cieszyć się każdą minutą spędzoną na wodzie.

Co jeszcze można zobaczyć?

Płynąc tym szlakiem na samym końcu trafimy do Węgorzewa inaczej naazywanego Bramą do Mazur. Jest to malownicze miasteczko najbardziej wysunięte na północ Mazur. Okolica przepiękna a z brzegu jeziora  Święcajty można podziwiać widok na jezioro Mamry. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na trasę żeglugi to zachęcam do skorzystania z rejsu z Giżycka do Węgorzewa i wykorzystaniu czarter jachtu na Mazurach – LIK-Czarter.